Hakkımda

20 Nisan 2023

Bilgisayar Teknolojisi nerede son bulacak?

Evet hepimizi merak ettiği o meşhur soru "bilgisayar teknolojileri ne zaman son bulacak"  yada bulacak mı?

Malûmaliniz bilgisayarlar aktif olarak 90 lı yıllarda bireysel olarak hayatımız da tam anlamıyla var olmaya başladı.
Günümüzde bir çok kurum, kuruluş ve evlerimize giren bu cihazlar insan oğlu için muhteşem bir teknolojik atılım olarak yerini aldı. Mobil cihazların atası olarak kabul ettiğimiz bu cihazlar her gün gelişmeye devam ediyor. Sadece donanım olarak değil bu cihazların içerisinde bulunan yazılımlar ve işletim sistemleri de gelişmeyi sürdürüyor. Peki bu teknolojinin bir sonu olacak mı?

Her güzel şeyin bir sonu olduğu söyleniyor ancak hayatımız da bu kadar önemli bir rol oynayan bu teknolojik oyuncaklar yakın bir zamanda son bulacağa benzemiyor. 

İletişim, üretim alanında veri toplayan veya dağıtan bu cihazların yerini şuan için alabilecek bir cihaz görünmüyor. Her ne kadar sektör de isimleri endüstriyel olarak ek alan bilgisayarlar ( endüstriyel PC) bağlı oldukları sunucu mimarileri gibi yapılardan şuan için kopması mümkün görünmüyor. Entegrasyon olarak bazı alanlar da firmalar mobile cihazlara yönelse de bu cihazların ismini de yine bilgisayar olarak algılamak doğru olandır. Mobil cihazların da bir bilgisayar olduğunu düşünürsek geldiğimiz noktada bu cihazlar bizlerle yüzyıllar boyunca devam edecek gibi görünüyor.

Selam ve dua ile
Saygılarımla 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba Arkadaşlar;
Lütfen yorumda bulunurken saygı ve sevgi çerçevesinden yorumda bulununuz. Lütfen emeğe saygı gösteriniz.

Eflow iki tarih arasında fark bulma işlemi

 Merhaba Dostlar, bu makalede eflow üzerinde sıkça lazım olan iki tarih arasında fark bulmaktan bahsedeceğim, Tarih kontrolü yaparken eflow ...